Windows 10 Türkçe Cortana Geliyor

0

Ülkemizde en büyük eleştiri noktalarından birisi olarak dikkat çeken Windows 10 Cortana TÜRKÇE sorunu genel itibari ile şirkete en çok geri bildirimi yapılan konulardan birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Microsot şirketi sürekli olarak yeni işletim sistemleri geliştiriyor ve insanlar bu işletim sistemlerine ayak uydurabilmek için elinden gelenin en iyisini yapıyor. Cortana, işletim sistemi yapılmaya başladığı andan bu yana en çok pazarlaması yapılan ve duyurulan konulardan birisiydi. Sitemiz içerisinde de sizlere bu anlamda en iyi imkanları sunma yolunda adımlar atıyoruz. Cortana bildiğiniz gibi ülkemiz kullanıcıları için ne yazık ki geliştirilmedi. TÜRKÇE dil seçeneğine uyarlanmaması nedeni ile kullanıcıların bu yönde çok büyük eleştirileri oldu da diyebiliriz aslında.

Windows 10 Türkçe CORTANA
Windows 10 Türkçe CORTANA

Microsoft şirketi bu anlamda geri bildirimler ile alakalı olarak yeni bir çalışma hazırlığı içerisinde. Kısa bir zaman dilimi içerisinde ülkemiz kullanıcıları için Cortana gelecek. Üstelik bunu yapacak uygulamanın adı da Microsoft Translator olacak. Türkçe dil seçeneğine tam anlamı ile uyarlanması yönünde büyük beklentilerimiz yok ancak her ne olursa olsun bu bağlamda daha yeni seçeneklerin sunulacağını az çok tahmin ediyoruz. Türkiye, zaman içerisinde büyüyen ve hızlı bir şekilde gelişen teknoloji öncülerinden birisi olmayı başardı. Dolayısı ile bu tip şirketlerin yatırım odağı anlamında en çok ön planda tuttuğu ülkemiz, bu tip yenilikleri en çok hak eden ülkelerden birisi olarak dikkatleri çekiyor da diyebiliriz aslında.

Windows 10 Cortana özelliği ile alakalı olarak ufak bir bilgi verelim. Sizlere sunulan gelişmiş bir sesli yardımcı sistemi olarak dikkat çeker. Son derece pratik bir arayüze sahiptir. Bilgisayar ile alakalı etkileşim seçeneklerini sizlere sesli olarak sunabilen bu sistem, ilk olarak Windows Phone sistemler için geliştirilmiş ve dünya genelinde büyük ilgi görmüştü. Şimdi ise işletim sisteminde bizlere sunuluyor. Çeviri desteği ile alakalı olarak sadece birkaç ülkeyi içerisine alan sistem, yakın bir zaman dilimi içerisinde daha kapsamlı olarak işletim sisteminin yaygın olduğu tüm ülkelerde kullanılmaya başlanacak.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.